Společné setkání obou ekotýmů z MŠ Markušova a MŠ Dubnova se uskutečnilo v budově mateřské školy Dubnova. Zápis ze společné schůzky dětského ekotýmu dne 19. 2. 2018

Před školkou jsme se přivítali s paní Černohorskou a paní Freundovou. Obě maminky jsou členkami dospělého ekotýmu. Byly pozvány na naše setkání.

Postupně jsme procházeli školkou. V  každé třídě jsme si vyzvedli jednotlivé členy, zastavili jsme se u ekoškolího stromu a prohlédli jsme si, jak se plní obrázky s piktogramy.

S poslední skupinou ekotýmáčků jsme se setkali v modré třídě. Všichni jsme si sedli do velikého kruhu a vzájemně se představili.

Děti z MŠ Markušova: Jindra, Vilém, Bára, Adam, Rozárka, Lukáš, Zuzanka, Filip, Tomáš, Johanka.

Děti z MŠ Dubnova: Jirka, Lukáš, Adam, Natálka, Tonička, Dominika.

Připomněli jsme si:

1) za co každý ve své třídě zodpovídá, co má na starosti.

2) co znamenají piktogramy na našem ekokodexu

Společně jsme si vysvětlili metodiku 7 kroků, která je důležitá v pochopení smyslu celé ekoškoly. Děti si prohlédly výsledky jednotlivých analýz ze tříd. Se svými kamarády a p. učitelkami ve třídě si projdou úkoly a stanovené cíle k činnostem. Děti dobře pochopily, proč se musí nejdříve zjistit, jak na tom vlastně jsme a poté vymyslet úkoly ke splnění, které se označí červeným (nemáme splněno) nebo zeleným smajlíkem (máme splněno).

Zpestřením setkání byla i pohybová hra ,,Na spořínky“. Hra směřovala k tomu, aby si děti osvěžily paměť a vzpomněly si, co ve své třídě mají na starosti. Někdo hlídá kapající vodu z kohoutku, někdo hlídá stále čerstvý vzduch ve třídě, někdo má na starosti zalévání květin, šetřit ele. energií – zbytečně nesvítit apod.,…

Opět jsme se vrátili do kruhu, kde jsme si důkladně prohlédly plakát o ptáčcích. Zjistili jsme, kdo přinesl ptactvu lojové koule, samotné zrní, kde budou kouličky viset, kde má modrá třída svůj třídní strom.

Rozloučení proběhlo v radostné atmosféře. Příští setkání na MŠ Markušova.

Úkol na příště:

1)Ekotýmáčci zajistí svými silami šikovné tatínky, dědečky, kteří nám smontují nábytek – lavici se stolem na obě školní zahrady.

2) Pozorovat, jak ptáčci ozobávají lojové koule, popřípadě přinést nové

3) Dokončit ekoškolí časopis s názvem ,,Jak chráním přírodu“

4) Seznámit děti s přípravami na Den země

Zapsala: Wildová Lenka