Projekt Kamarád ježek umožňuje dětem z pražských škol vyzkoušet si práci zvířecího ošetřovatele a po celou zimu společně pečovat o malého ježečka, který by mrazivé měsíce ve volné přírodě nepřežil.

Do škol se dostávají pozdní ježčí mláďata, která před zimou do své péče přijímá Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy. Jsou to ježci, kteří se v přírodě na podzim nestihli dostatečně vykrmit a dosáhnout hmotnosti nezbytné k tomu, aby zimní měsíce mohli přečkat v zimním spánku. V záchranné stanici proto zůstávají až do jara. Děti se pod odborným dohledem ošetřovatelů záchranné stanice učí zodpovědnosti za svěřené zvířátko a starají se o něj tak, aby mělo na jaře dostatek sil a mohlo se vrátit zpátky do pražské přírody.

Také děti ze třídy žabiček se starají o malou ježčí slečnu. Každý den ji mění podestýlku, dávají ji čerstvou vodu na pití. Moučné červíky a masitou stravu dostává od paní učitelky.

Jednou týdně se váží a výsledky vážení si děti zapisují do ježčího deníku. Jednou za 14 dní jezdí našeho ježečka ze záchranné stanice HMP zkontrolovat.

Zapsala: Wildová L