NAŠE TŘÍDÍCÍ AKTIVITY: CO VÁM MŮŽEME NABÍDNOUT?

Milí rodiče,

jak jistě víte, v naší školce se snažíme chovat udržitelně a k tomuto patří samozřejmě i třídění odpadu. Klasické třídění papíru, plastu, skla, nápojových kartónů a bioodpadu máme již v malíčku. Rádi bychom Vám nabídli něco navíc, ať můžeme naši stopu zmenšit společně i u Vás doma.

Co k nám můžete nosit?

Použitý olej- Nádoba na olej v budově Markušova se nachází u vchodu do tříd pomněnek a žabiček, v budově Dubnova u vchodu růžové třídy a modré třídy. Olej můžete nosit například v zavařovacích sklenicích nebo v plastových lahvích. Olej se odváží při naplnění nádoby cca. 2x ročně.

Kompost- Kde se bere bioodpad u nás ve školce? Jednak od Vás, kteří s dětmi nosíte Vaše plné košíky Šlupíky a také z naší školní kuchyně, kde se s dětmi po týdenních službách staráme o vynášení naší Kompostinky. Kompost je na obou budovách tříkomorový. ( Cedulky Vám ulehčí orientaci-,,Zde pěstujeme“, ,,Zde kompostujeme“ a políčko, kde kompost uzrává).

Použité tonery- Nově jsme ve školce zřídili sběrné místo pro použité tonery z Vašich domovů. Krabice na tonery bude umístěna po pravé straně chodby do třídy sluníček v budově Markušova, pod schody u vchodu do růžové třídy v budově Dubnova.

Informační letáček ohledně sběru tonerů prohlédněte zde.

Zde jsou další typy, které kontejnery se nachází v okolí naší školky a Vašeho bydliště:

Kontejnery na kovové obaly

• Brandlova 2236
  • Dubnova (proti štítu Hekrova 853)

Kontejnery na drobná elektrozařízení a baterie

• Hekrova 813
  • Hněvkovského × Brandlova

Kontejnery na textil

Kontejnery na textil sociálního družstva Diakonie Broumov najdete na následujících místech:

• U Modré školy

• Bartůňkova 711

Kontejnery POTEX, KOUTEX