Setkání se uskutečnilo v budově Markušova. Po přivítání nových a stávajících členů( nejen třídní důvěrníci) nás mluvčí K. Benediktová nás seznámila s aktivitami, které se chystají pro děti v nejbližším čase.

Pozvání přijal i pan Coubal. Pracuje ve společnosti NEPZ, která je výchovně vzdělávacím environmentálním projektem, který vznikl v roce 2012 a je určen MŠ, ZŠ a SŠ. Součástí NEPZ je 7 lektorských týmů, které operují v České republice a i na Slovensku.

Více na : ( https://justicefornature.org/)

Co nás čeká:

20.10.2020 Mezinárodní Den Stromů, který lidé slaví již od 19. století. Připomínáme si tím, že stromy jsou nezbytnou součástí našich životů. Dopoledne si p.uč.s dětmi ozdobí stromy na zahradě MŠ libovolným způsobem.

9.11.2020 Den Ekoškol. Naše tradiční oslava v barevných tričkách ( podle barvy třídy) se oslaví dopoledne ekovýchovnými aktivitami. ( využití příručky,,Zahradní bomba“) .Děti vykreslí ekoškolí jablíčka, která si zavěsí na své třídní jeřabinové stromy. Paní učitelky dosejí louku, s dětmi zazimují zahradu- uklidí hračky, pokryjí truhlíky listím nebo chvojím. Připraví krmítka pro sýkorky, které se mohou přikrmovat celý rok. Odměnou jim bude oblíbená zeleninová mísa s velkým množstvím vitamínů od paní kuchařky.

Projekty:

,,Záhonky pro školky“. Děti s p. učitelkami starají o velký dřevěný truhlík, a nyní máme i bylinkovou pyramidu na obou budovách. Podpořeno finančně MČ Praha 11(již 2. rok)

,,Louka“. Jedná se o projekt podpory opylovačů. Spolupráce s fzp.czu.cz Info cedule i louky

JMM a MČ - Zelené střechy, rekuperace a fotovoltaiky v MČ Praha 11. Naše Ekoškola vybrána do tohoto projektu.

Nádoba na vodu ( MČ 11) dlouhodobý projekt ve spolupráci s MC Praha 11

Šlupík – kompostování na třídách

Výzva obyčejného hrdinství - https://ekoskola.cz/detail/cz/kampan-obycejneho-hrdinstvi-rijen-2020

Témata Ekoškoly pro letošní školní rok Jídlo a Prostředí. Nyní probíhá v dětském ekotýmu s koordinátorem EVVO analýza a vytýčení jednotlivých cílů a úkolů pro všechny třídy.

Živáčci: šnečci oblovky Jája a Pája v růžové, Rychlík a Škodovka v žabičkách , žabka Zuzanka v zelené, Králíčci pan Bobeš v Dubnové a Čumáček v Markušové – prosba o zajištění krmení pro zimní období (seno, ječmen, granulky) možno donést, předat p. Hospodářce, nebo ve třídě.

Co bychom rádi zrealizovali do budoucna :

Bosochodníček – cestička v Markušové od pítka kolem mlhoviště až k budově.

Možná výpomoc?

Přeházení kompostu v Dubnové. Info u zástupkyně školy.

Komunikaci s Ekotýmem dočasně přesouváme do prostředí e.mailů vzhledem k situaci s pandemií coronaviru.

Děkujeme všem za účast a těšíme na další setkání.

Kolektiv mateřské školy Markušova a Dubnova