Schůzka v budově Markušova se uskutečnila 8.10.2019

Schůzka v budově Dubnova se uskutečnila 14.10.2019

Děti se navzájem přivítaly a prohlédly si ekoškolí medaile, které měly na sobě. Na každé setkání je nosí sebou. Každý má ve své třídě roli, kterou s náležitou hrdostí plní. Někdo je spořínkem na elektriku, někdo hlídá přísun čerstvého vzduchu ve třídě- piktogram s otevřeným oknem. Další je myslitel, fotograf, hlídač času, malíř, spořínek na vodu, kontrolor tříděného odpadu apod.

Prohlédli jsme si všechny ekoškolí stromy. Začínají se postupně zaplňovat. Každá třída má na viditelném místě vytvořenou analýzu s tématem voda. Během října by se měl již ve třídách také objevit plán činností. Na ten se děti velmi těší. Vymýšlí jeho umístění, proč tam, proč ne tady? Mají různé nápady, kde by mohl být vyvěšen. Těší se. Protože si tam budou zaznamenávat svoje zdary, nezdary, kdo za úkol je odpovědný. S paní učitelkou si budou vyprávět, co vše ke splnění úkolů budou potřebovat. Kdo přinese to či ono. Děti jsou velmi zvídavé, přemýšlejí a nápady se jenom hromadí. Nejvíce se těší na kreslení a zaznamenávání. Jsou i tací, kteří rádi informují. Tak se připravují, jak to ostatním řeknou ve své třídě. Ti jsou pochopitelně jako ,,mluvčí“.

Děti si také navzájem sdělovaly, jak probíhala analýza vody. Dozvěděli jsme se, že chodily po školce, po zahradě. Důležitou pomůckou jim byly lupy. Sledovaly a zjišťovaly kde všude je voda. Jak v budově, tak i venku na zahradě, vycházce v lesoparku. Výsledky si s p. učitelky s dětmi zakreslili a to byl první krok k vytvoření plánu.

Také jsme se prošli po zahradě, kde jsme se s dětmi shodli na tom, že by bylo možné ořezat suché větve u dvou stromků na zahradě budovy Dubnova. To už na místě byla maminka, členka dospělého ekotýmu. Ta jim oznámila, že se uskutečnila také schůzka dospělého ekotýmu a to samé je také napadlo. Vzniká nám z toho tedy další analýza prostředí. Na zahradě budovy Markušova se sešel také dospělý ekotým . Výsledkem bylo hledání vhodného místa pro ,,bosochodníček“.

Závěr a úkoly na příště:

• Prezentace dětí v jednotlivých třídách u plánu činností.
  • Kontrola ekoškolích stromů
  • Kontrola výzdoby ve třídách