Milí přátelé naší Ekoškolky.

Dne 25.4.2019 se uskutečnila oslava Dne Země na téma "Voda pro život". Jsme rádi, že nám počasí moc přálo a slavení se vydařilo. Moc jsme si všichni společně přáli, aby zapršelo a to se nám za dva dny i vyplnilo.

Děkujeme všem, kteří přišli a všem, kteří se podíleli na přípravách. letos byla velmi hojná účast, rozdali jsme 189 průkazek pro děti, když připočítáme i dospělý doprovod, tak nás mohlo být až 300!
Letos se nám podařilo přizvat naše stálé partnery - lesy HMP, Ráj poníků, Nyctalus, Zelené potraviny, ale nově i Farmu na kozí hůrce, pana kameníka Pavla a zástupce pražských vodovodů a kanalizace. Všichni přispěli zajímavostmi k tématu voda. Děkujeme.

Akci navštívili také zástupci MČ P11 - paní Malínská OŠK a paní radní Mgr. Ujhelyiová, která o naší akci napsala krátký článek.

Náš Ekotým navrhl zakoupit dvě fotopasti na záchranu pralesa na Sumatře pro organizaci Organizace Geen life https://pralesdetem.cz/green-patrol/ Díky rodičům, kteří vytvořili náramné pochoutky, které si návštěvníci mohli zakoupit se nakonec podařilo získat 3 500,- + 3 280,-Kč Každá školka podpořila tuto akci v hodnotě 3800,-Kč (do této částky přispěli i zaměstnanci naší školky). A tak se nám přání zakoupit 2 fotopastí splnilo.
Těšíme se na videa ze života zvířátek z pralesa která za tuto pomoc od Geen life dostaneme.

Děkujeme všem a těšíme se na další oslavy Dne Země v dubnu 2020