Hlasovat můžete zde.


V naší mateřské školce máme skvělé a chytré děti a naše třída Žabiček, která je spolu třetím rokem, je skutečně príma parta, plná velkých dětských srdíček. Proto nápadů, komu darovat srdce, bylo mnoho. Nakonec jsme se domluvili na tom, že všichni máme rádi vodu a srdíčka bychom chtěli věnovat právě jí. Naše školka je v programu EKOŠKOLA, a letos se věnujeme tématu Voda. Víme toho o ní tedy opravdu hodně. Povídali jsme si s kamarádkou Kapičkou o tom, proč děti věnují srdíčka vodě:

Klim: „Vodu pijí lidi, zvířátka i broučci, bez vody by nebyly kytičky, stromy a tráva“

Filip: „ Bez vody by bylo sucho, bez vody se nedá žít“

Luky: „Bez vody si nemůžeme umýt ruce a nohy“

Viki: „ Je zdravá a nebyly by čaje ani kakaa“

Matěj: „ Mám nejradši všechny polévky z vody“

Kája: „Potřebujeme jí na vodovky, aby štětec dostal barvu“

Viki: „ Mám ráda moře a můžeme přeskakovat vlny“

Klárka: „Můžeme se koupat v bazénu.. a taky by nebyly sněhuláci a můžeme na ní lyžovat a bruslit“

Děti vědí, že přírodu i vodu chráníme i tím, že znovu používáme některé materiály, a tak si z domova přinesly použité PET láhve. Z nich jsme vyřízli palubu lodičky, kterou jsme namalovali a zevnitř vysypali dekoračním pískem. Na stožár jsme použili špejle a na ně přilepili vlajky- srdíčka z papíru a látky, nakonec jsme loďky ozdobili mašličkou. Každá lodička je opravdu originální a děti si její výrobu užily. V naší školce máme jezírko, na které jsme lodičky vypustili a společně se pro Vás vyfotili.

Všem v soutěži moc fandíme a prosíme, šetřte vodou, bez ní by to nešlo!

S láskou zdravíme,

třída Žabiček

MŠ Markušova

Člen mezinárodního program Ekoškola pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Prezentaci naleznete zde.