ic school

Kdo jsme

Mateřská škola, Praha 4, Markušova 1556, 149 00 vznikla sloučením dvou mateřských škol Markušova a Dubnova v jeden právní subjekt 1. ledna 2002. Současná kapacita školy je 192 dětí pro 8 tříd /každá třída do počtu 24 dětí.

ic eco

Zaměření

Zaměření školy je přírodovědě-ekologické. V červnu 2016 získala škola mezinárodní titul EKOŠKOLA který úspěšně obhájila v černu 2018 na další dvouleté období 2018-2020.

ic vision

Vize

Posláním naší školy je vzbuzovat u dětí zájem o živou i neživou přírodu, vztahy mezi jednotlivými organizmy, vytvářet povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, lidmi, společností, planetou Zemí. Bezprostřední kontakt s přírodou, její pozorování a poznávání praktickými činnostmi napomáhá k vytváření základů ekologického myšlení a jednání. Přiblížení působení člověka na přírodu, důsledky tohoto působení na devastaci přírody, ohrožení kvality vzduchu, vody, půdy, rostlin a zvířat vede k vytváření elementárních základů pro otevřený a odpovědný postoj k ochraně životního prostředí. Prioritou našeho výchovného působení je úcta k životu ve všech formách.