Provoz školy:

6.30-17.00 hodin. Ranní scházení od 6.30 hodin do 8.30 a odpolední rozcházení od 15.00 do 17.00 hodin probíhá v MŠ Dubnova v Růžové třídě a v MŠ Markušova v Pomněnkách (2. třída). Po obědě od 12.30.-13.00 ve všech třídách. Provoz jednotlivých tříd bude vyvěšen na vstupních dveřích. Videotelefony slouží k identifikaci vstupujících osob, proto vždy po zazvonění pohlédněte do oka kamery.

Omlouvání dětí:

Předem do sešitu Omluv umístěného v šatně každé třídy. Také e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do 8. hod. téhož dne) Telefonicky pouze v nutných případech, telefony zvoní ve třídách, kde se p. učitelky věnují dětem.

Vyzvedávání dítěte jinou osobou:

Formulář pro příslušný školní rok je nutné odevzdat třídní učitelce. Pokud výjimečně vyzvedne dítě jiná osoba, je třeba informovat osobně, nebo telefonicky, případně ráno, třídní pí. učitelku. Dítě vždy předávejte osobně pí. učitelce.

Zdravotní stav dítěte:

Pokud se u dítěte v průběhu dne projeví známky nemoci (teplota, zvracení, průjem, malátnost) nebo úraz, budete co nejdříve telefonicky kontaktováni, proto dbejte na aktualizaci vašich telefonických spojení. Informujte prosím, školku vždy, pokud onemocní vaše dítě infekční chorobou (plané neštovice, příušnice, spála, průjmové onemocnění apod.) Pokud má dítě potravinovou alergii, je nutné potvrzení lékaře a konzultace s ved ŠJ.

Aktuální informace se dozvíte:

Na nástěnkách v šatně vaší třídy – informaceke stravování, termíny výběru stravného, jídelníček. Informace o provozu mateřské školy – Školní řád, Omezení provozu o školních prázdninách, personální obsazení, kontakty. Informace výchovně- vzdělávací – program týdne, přehled toho, co se učíme, přehled akcí na příslušný měsíc, ukázky práce dětí, informace z kroužků. Dotazy pro ředitelku – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Sběrové akce:

Starý papír, víčka z PET lahví, použitý rostlinný olej, hliníkové folie od jogurtů zmačkané do kuličky, kompostování – bio odpad.

Školní akce s rodiči:

Září - podzimní slavení, listopad – Dušičkové tvoření, prosinec – Vánoční besídky, leden beseda pro rodiče předškoláků, duben – Den Země, květen – tvoření pro maminky, červen – loučení s předškoláky. 3x ročně schůzka EKOTÝMU školy (můžete se zapojit i vy). Charitativní sbírka šatstva pro Diakonii, podpora fondu Sidus – zakoupení pracovních sešitků – v průběhu roku nabídka ve třídách. Zahajovací schůzka rodičů a pedagogů bude v září. Příspěvek (SRPŠ 1000,-/dítě/rok)

PRACUJEME V PROGRAMU EKOŠKOLA, jsme rádi v přírodě, PROSÍME, zajistěte dětem vhodné oblečení a obuv na zahradu, holinky, pláštěnku.

Pokud máte zájem a možnost věnovat školce finanční dar, vždy zajistíme smlouvu, pro možnost odpisu z daní. Děkujeme.

Přejeme Vám příjemné chvíle strávené v naší mateřské Ekoškole Markušova i Dubnova.