Vážení rodiče a členové ekotýmu,

Zveme Vás ke spoluúčasti ve výzvě s Ekoškolou „ KAMPAŇ OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ“.

Termín: 5.10 -9.10.2020

O co se jedná?: Je to jednoduché a přitom velmi efektivní. Během 7 dní budeme společně plnit a zaznamenávat výzvy a pokusíme se společnými malými krůčky zlepšit náš svět.

Co za výzvy můžeme jako školka a rodiče společně plnit?:

1. Šetři vodou při čistění zubů

Nalej si vodu do kelímku nebo si jen krátce vypláchni ústa! To je vše . Pokud budete tento postup dodržovat celý rok, tak ušetříte 8 plných van vody nebo 6 424 čajových šálků.

Kolik van plných vody ušetříme díky zapojení se do výzvy? To je jen na nás.

1. Minimalizuj odpad – využij náš kompost nejen se Šlupíkem

Po dobu jednoho týdne noste svůj bioodpad k nám do školky (pokud to již neděláte) do předem určené nádoby u info tabule u kompostu a my ji na konci týdne zvážíme za celou školku a zjistíme, kolik kg jsme ušetřili směsnému odpadu za týden.

A samozřejmě s tím můžeme pokračovat během celého roku, ale bez vážení a rovnou do kompostu .

Jak na to? : V šatně si budete moc vyzvednout na výzvu číslo 1 vyhodnocovací list (kartičku) a koncem týdne nám ho vyplněný- zaškrtlý donesete zpět do tříd a my ho zaznamenáme a výsledky za celou školku odešleme do ekoškoly.

Děkujeme za spoluúčast.

Vaše koordinátorky EVVO L.Wildová, DiS. a Bc. P. Benediktová

:/https/eko-skolky.cz/detail/cz/kampan-obycejneho-hrdinstvi-rijen-2020

Čím více lidí bude zlepšovat svět malými krůčky, tím větší bude jejich vliv.