První setkání dospělého ekotýmu proběhlo netradičně.


Využili jsme nabídky a oslovili jsme pana Petra Coubala, který je velice aktivním členem Neziskové organizace Spolek Prales dětem, která vytvořila nový unikátní dobrovolnický program na Sumatře, v němž se můžete zapojit do ochrany tropického deštného pralesa v česko-indonéské rezervaci Green Life a do ochrany Indického oceánu v souostroví Pulau Banyak na Sumatře v Indonésii.


Zasvětil nás do tajů deštného pralesa, promítl kratičké dokumenty, které se týkaly umisťování fotopastí. Těmi se dají vyfotografovat sloni, tygři, opice a jiná ostrovní zvířata, žijící v tamní volné přírodě.


Projekt Green Life se zabývá ochranou tropického deštného pralesa a ohrožených druhů zvířat se zaměřením na ochranu jejich přirozených teritorií a organizací proti-pytláckých aktivit. Cílovými druhy zvířat této ochrany jsou kriticky ohrožení tygři, orangutani a sloni sumaterští v ekosystému Leuser na Sumatře v Indonésii.


Po ukončení nám paní ředitelka objasnila přípravy na  nadcházející oslavu Dne Ekoškol. Analýza vody probíhá ve třídách se staršími dětmi. Jednotlivé kroky se zkontrolují s dětským ekotýmem.


Pokud by Vás zajímaly další informace, které se týkají projektu Green line, podívejte se zde

Facebook: PROJEKT GREEN LIFE

OS Prales dětem

WWW.GREENLIFEPROJECT.ORG

WWW.PRALESDETEM.CZ

 

Zapsala:

Koordinátor EVVO, Wildová Lenka,DiS.